Granada – najpiękniejsze miasto w Andaluzji, a może i całej Hiszpanii… Połączenie kultury chrześcijańskiej, muzułmańskiej, żydowskiej i cygańskiej. Tutaj podobno powstało słynne flamenco. W Hiszpanii mieszka podobno ok. 500 tys. Cyganów!

Koniecznie trzeba zwiedzić pałac Alhambrę, ze swoimi pięknymi ogrodami Generalife, dzielnicę Albaycin, oraz Sacramonte gdzie zobaczyć można domy w jaskiniach, w których jeszcze żyją ludzie a niektóre oferują pokazy flamenco w kameralnym towarzystwie lokalnych artystów.

W mieście najważniejszym miejscem jest plac La Plaza Nueva z pięknym widokiem na Alhambrę, oraz ulica  Calderería Nueva, szczególnie wieczorem, ponieważ zapalone są tam typowe muzułmańskie lampy i można wypić herbatę z typowych oryginalnych dzbanków.

La Catedral czyli katedra, La Cartuja – klasztor oraz la Basílica de San Juan de Dios – imponujące zabytki pełne historii.

Zobacz ten wpis po hiszpańsku 

Costa Blanca – to wybrzeże gdzie znajduje się Alicante, miasto uczęszczane przez Polaków ze względu na dobre połączenia lotnicze. Samo miasto nie urzeka tak mocno jak jego okolice i pobliskie miasteczka jak Calpe, Javea, Denia, Torrevieja czy Gandia. Małe białe miasteczka z wąskimi uliczkami pełnymi kwiatów i zdobień w kolorze morza, nadają temu krajobrazowi rybacki charakter i zachwycają swoim urokiem.

Zobacz ten wpis po hiszpańsku

Dodaj komentarz